Soňa

Moje meno: veštica Soňa

Moje schopnosti a zameranie:
Venujem sa numerológii, Reiki, vešteniu z cigánskych kariet, diagnostikovaniu cez telefón, vešteniu z usadenej kávy, tarotu, anjelským kartám, Feng-Shui, Su-Joku – liečeniu semienkami.

Niečo o mne..
Senzibilná som bola už v detstve, mávala som sny, ktoré sa splnili v krátkej dobe. Stávalo sa mi to často. Pamätám si, že sa mi to stalo už dokonca ako 8 ročnej, keď som sa hrala so psíkom.  Vtedy  som mu povedala: “Nesmieš štekať, ide k nám teta Marika.“ Moja stará mama sa len na mňa pozrela a nič nepovedala. Keď sa potom za dverami objavila teta Marika, bola prekvapená. Pri prvom mojom takomto výroku to ešte nikto nebral vážne, až keď sa takéto situácie opakovali častejšie, začali si to všímať. Moja stará mama vykladala karty a ja som sa stále motala okolo nej. Zo začiatku ma posielala preč, nech sa idem hrať. Takto to prebiehalo zakaždým, keď som bola u starej mamy. Prišiel čas, keď som dovŕšila 15. rokov a vtedy mi stará mama povedala: „No poď, posaď sa a povedz mi, čo ti hovorí obrázok na tejto karte?“. Ja som začala opisovať moje pocity, potom priložila ďalšiu kartu a takto postupne sme sa „hrali“ počas prázdnin u nej. Jedného dňa som začala pekne spájať jednotlivé karty a výklad dával zmysel. Vtedy mi povedala: „Ja som vedela, že tebe to pôjde, ty máš vlohy vykladať karty, len som ti to nechcela povedať skôr z dôvodu, aby si ten význam aj chápala.“ V mojich začiatkoch to bola hlavne hra, kamarátkam zo školy som zvykla vykladať karty.
Keď som mala 21.rokov, moja stará mama zomrela, ale pred smrťou prosila starého otca, aby karty spálil, že ich nesmie dať po smrti mne, lebo by mi to mohlo priniesť nešťastie. Samozrejme v tej dobe som vykladacie karty nemohla zohnať, tak ako náhradu som používala obyčajné dvojhlavové sedmové karty. S takýmito kartami som vykladala až do svojich 30. rokov.
Mám veľa príbehov čo som zažila s kartami. Ešte keď som bola slobodná a pracovala som v Čechách, mala som s kartami aj nepríjemné situácie. Nastúpila som do vojenskej služby ako vojačka. Vždy som si vopred pozrela aká bude služba. Ak mala byť náročná, oznámila som svojim kolegom, že dnes nás čaká ťažký deň. Samozrejme neverili mi, brali to ako nejaký vtip. Lenže sa vždy stalo to, čo som predpovedala. Postupne sa začali o to zaujímať i moji nadriadení. Mysleli si, že mám kontakty a informácie zo západu (kapitalistických krajín). Až napokon sa stalo, že sám môj hlavný nadriadený si dal vyložiť karty, samozrejme pred svedkami, nakoľko neveril vôbec v moje schopnosti. Po takomto výklade som dostala upozornenie a absolútny zákaz vykladať karty. Tak som karty vykladala už len potajomky a iba veľmi dobrým známym. Bola som veľmi šťastná, keď mi prvé karty – cigánske vykladacie karty, doniesli z Maďarska. Konečne som aj ja mala originálne a maľované karty. Môj manžel sa na to veľmi hneval a niekoľkokrát mi sedmové karty spálil. Tieto vykladacie som si stále schovávala, aby mi s nimi nič neurobil. Zo začiatku som vykladala karty mojim známym, potom sa pridali ich známy a takto som pracovala s kartami skoro dennodenne.
Viem veštiť budúcnosť viacerými spôsobmi. V tom najjednoduchšom ide o položenie otázky, a ja sa riadim sa prvotnými myšlienkami, ktoré prichádzajú. Potom cigánskymi kartami, čo je rýchly a priamočiary výklad s jednoduchými odpoveďami. Veštenie z usadenej kávy, ktoré používam na spestrenie, a zložité výklady z tarotových kariet, ktoré trvajú podľa náročnosti aj niekoľko hodín. Tu využívam aj tok informácií, ktorý sa mi spúšťa samovoľne. Ďalej náhodné, či nárazové veštenia, ktoré sťahujem z informačných polí ľudí. Priznávam, že karty mi len napomáhajú otvoriť tému toho, čo sa týka veštenia. V skutočnosti ich ani nepotrebujem, pretože mi odpovede na otázky samé od seba plynú v podobe myšlienok a hlasov. Prebieha to tak, že v momente pri telefonickom kontakte sa zahľadím do prázdneho priestoru, a často vidím dej konkrétnej situácie, vidím osoby, ktoré sa pýtajú, prípadne aj osoby, na ktoré sa pýtajú. Často dostávam otázky, ako to robím, že v mojej prítomnosti pociťujú pocit harmónie, lásky, či prítok životnej energie. Vidím pri osobnom kontakte aj auru každého prítomného. Pracujem s kyvadielkom, takže ktokoľvek, kto príde ku mne osobne, má možnosť všetky tieto spôsoby na vlastné oči vidieť a zažiť. Niektorí ľudia majú pocit, že vykladanie ide len tak samé od seba a kartár nevynaloží žiadne úsilie. Výklad kariet vyžaduje avšak 100% duševné a intelektuálne nasadenie, vrátane maximálneho zapojenia určitého druhu empatie.
Väčšiu časť zamestnaní je možné po čase robiť rutinne, môžete si sem tam myšlienkami odbehnúť alebo poľaviť v pozornosti. Vo výklade kariet toto nie je možné, táto profesia, vyžaduje plné sústredenie, nemôžete pri klientovi vypnúť ani na sekundu. V tomto je „kartománia“ náročnejšia, únavnejšia než iné profesie. Okrem toho kartár, svojim spôsobom cíti klientove nešťastie alebo smútok, a musí vynaložiť určitý druh úsilia, aby z toho nebol sám emocionálne zničený. Pravdou je, že zručný a skúsený kartár už dokáže byť voči týmto vnemom "obrnený" a dokáže zostať pri výklade emocionálne nezainteresovaný. Musím pripomenúť, že aj ja dodržiavam odporúčanú dobu prestávok medzi vykladaním kariet. Znamená to, že môžem položiť tri otázky častejšie, ale veľký výklad len raz za tri mesiace.