Tretie oko


tretie_okoTretie oko vám otvára duchovný svet

Dnešní ľudia sú priveľmi materialisticky zameraní. Svet je tvrdý, ťažký je aj život, veci duchovné idú často bokom, ako keby ani neexistovali. Ale človek je práve preto človekom, že jeho duchovný rozmer presahuje jeho materiálnu stránku i schránku. Len ho treba objaviť. Duchovná energia prekračuje rozmery ľudského tela a ovplyvňuje viac vecí, než si na našej úrovni poznania vieme predstaviť.

Sú ľudia, ktorí sú doma v duchovnom svete od malička, ale aj ľudia, ktorí ho objavili a do neho sa dostali cez svoje poznávanie a prostredníctvom výučby. Tí môžu ostatných viesť k tomu, aby sa opätovne vrátili k veciam, ktoré nesúvisia len s otázkami čo dnes variť, kam dnes večer a na čom. Niekto tento svet nazýva magický, nadprirodzený, paranormálny, duchovný, svet viery. Stále je to však o tom istom – o odblokovaní schopností, ktoré v sebe ľudia majú. Alebo mali, stratili ich a túžia ich znova objaviť. Súvisí to s tzv. “tretí okom”, ktoré je považované za orgán, ktorý postupne zmizol a s ním aj schopnosti vnímať duchovný svet.

Otvorením tretieho oka, inými slovami, znovuobjavením schopností vnímať duchovný svet, môže človek posunúť svoje ja do iných sfér. Je to okno do duše, ktoré mu umožňuje vnímať to, čo je iným zastreté, otvoriť prístup svetlu, poznaniu a najmä energiám, ktoré prúdia okolo nás a cez nás z Univerza. Otvára vstup do astrálneho sveta a umožňuje pohybovať sa v ňom.

Tretie oko sa nazýva aj čelová čakra (je to šiesta čakra v tradičnom vnímaní siedmych čakier) a je umiestnené približne v priestore medzi našimi fyzickými očami, kúsok nad koreňom nosa. V tejto oblasti v mozgu sa nachádza aj orgán nazývaný epifýza, ktorá sa okrem iného zaoberá aj tvorbou spánkového hormónu melatonínu. Všetky funkcie tejto časti mozgu ešte nie sú známe, veda stále nachádza nejaké nové prekvapenia. Práve tu môže byť zdroj niečoho, čo nazývame intuícia, prípadne vnútorný hlas alebo šiesty zmysel. Tá nám umožňuje rozhodovať sa správne aj vtedy, keď nemáme dostatok iných informácií. Tretie oko zároveň dokáže zmobilizovať našu vnútornú silu, spoznať lepšie seba, uvedomiť si svoju hodnotu.

Symboly tretieho oka sa objavujú už v starých kultúrach, poznali ho Egypťania (Hórove oko), takisto hinduisti (oko boha Šivu), nájdeme ho v rôznych podobách v mytológii v mnohých ďalších častiach sveta.

Farba tretieho oka je zvyčajne indogovomodrá. Harmonizovaniu tejto čakry napomáhajú aj niektoré kamene – najmä ametyst alebo sugulit či lápis. Treba si uvedomiť, že tretie oko je na pomedzí fyzického a duchovného sveta, je mostíkom, ktorý nám umožňuje prejsť do stavu mimozmyslového vnímania. Dokáže do seba dostať svetlo zvonka a uchovať si ho, nasať informácie a pochopiť ich. Dokážete potom vidieť a vedieť aj bez toho, aby ste používali svoje vlastné oči. Ak sa niekto zaoberá veštením alebo analýzou aury, mal by mať výborne rozvinuté a zharmonizované práve tretie oko.

Na aktiváciu tretieho oka sa využívajú rôzne techniky. Používajú sa rôzne formy meditácie, so zavretými očami, ale aj s otvorenými, keď dostanete do svojej hlavy obraz vonkajšieho sveta a potom si ho vybavujete vo svojom duchovnom svete, prípadne pred zrkadlom sústredením sa na určitý bod a podobne. Treba si uvedomiť, že rôzni ľudia budú mať aj rôzne spôsoby a rôzne techniky na nich budú účinkovať úplne inak. Takisto sú ľudia, ktorým sa tretie oko aktivovať nepodarí, napriek tomu, že sa snažia a nájdu sa ľudia, ktorí ho majú aktivované, hoci sa vôbec nesnažili. Ďalej je potrebné si pripomenúť, že človek by mal žiť ako celok v harmónii, takže venovať sa len jednej čakre nie je rozumné. Sú ľudia, ktorých poznanie po otvorení tretieho oka môže byť také bolestné, nepríjemné a depresívne, že sami chcú, aby sa ich tretie oko zavrelo. V každom prípade je rozumné experimentovať s tretím okom pod vedením niekoho skúseného, kto vie začiatočníkovi poradiť.

Návrat do minulých životov Vám sprostredkuje Lívia. Zavolajte jej na číslo

0988 718952

Ukáž číslo
© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt