Archive for month: August, 2015

Korenie je AFRODIZIAKUM

August 26, 2015
August 26, 2015

cierne_korenieČierne korenie

Výrazne podporí odvahu na intímne radovánky plachým jedincom.

 

bobkov_listVavrín (bobkový list)

Intenzívne podporuje mužskú potenciu a posilnenie mužnosti.

 

anizAníz

Výborný prostriedok pre partnerov, ktorí stratili záujem o intímne zblíženie, jeho užívaním odstránite príznaky impotencie.

 

oreganoOregano

Odporúča sa pre zamilovaných. Použiť v jemnej dávke ako prísadu do kúpeľa pred ich intímnym zblížením. Sľubuje čarovné zážitky.

 

bazalkaBazalka

Vyvolá vášnivosť a príťažlivosť pre chvíľky vo dvojici.

 

levandulaLevanduľa

Ak ju položíte do svojej manželskej postele, podporí intenzívnejšie zblíženie.

 

salviaŠalvia

Odporúča sa pre dvojice, ktoré sa rozhodli splodiť svojho budúceho potomka.

 

zazvorZázvor

Mimoriadne podporuje túžbu po intímnom zblížení a zvyšuje apetít na milovanie.

 

skoricaŠkorica

Ak tužíte byť neodolateľné pre svoje partnerské polovičky, jej intenzívna vôňa z vás urobí rafinované zvodkyne.

 

mataMäta

Pomáha pánom, aby boli aktívni a dámam zvyšuje ich príťažlivosť.

 

klincekKlinček

Podporuje zblíženie párov, ktoré túžia po mužskom potomkovi.

 

petrzlenPetržlen

Podporuje mužskú potenciu a lieči prostatu.

 


 

Chcete vedieť viac o bylinkách a ich zázračných vlastnostiach?

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

Prírodné ovocné masky

August 18, 2015
August 18, 2015

Jablkovo – medová maska proti vyrážkam

apple-honeySuroviny:

1 jablko

2 kávové lyžice včelieho medu

 

Príprava:

Budeme potrebovať jedno stredné jablko a včelí med. Jablko nastrúhame na jemnejšie, pridáme dve lyžice medu a zmiešame. Masku nanášame na tvár – najmä na miesta, kde sa vyskytuje akné a necháme pôsobiť 30 minút. Táto maska nie je z tých, ktoré uschnú, takže po polhodine ju z tváre zmyjeme.

 

Pomarančová hydratačná maska pre mastnú pleť

OrangeSuroviny:

1 pomaranč

polovica tvarohu

 

Príprava:

Z jednej polovice pomaranča vytlačíme šťavu, dužinu druhej polovice rozdrvíme na dreň a následne zmiešame so šťavou. Tvaroh mierne rozšľaháme a premiešame s pomarančovou dreňou. Takto vzniknutú masu/masku nanesieme na tvár aj dekolt a necháme pôsobiť približne 15 minút. Potom masku opláchneme.

 

Jablkovo-škoricová maska na mastnú pleť

apple-cinnamonSuroviny:

1 jablko

polovica bieleho jogurtu

1 mocca lyžička mletej škorice

1 kávová lyžička včelieho medu

1 polievková lyžica ovsených vločiek

Príprava:

Pleťová maska má antiseptické účinky, čistí a sťahuje póry. Nastrúhané jablko zmiešame s bielym jogurtom, medom, mletou škoricou a lyžicou ovsených vločiek. Zmes nanesieme na pokožku a necháme pôsobiť asi 20 minút. Potom opláchneme.


Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

Feng shui pracovný stôl

August 10, 2015
August 10, 2015

feng-shui-stolCieľom Feng Shui je dosiahnuť rovnováhu medzi silami jin a jang použitím jednoduchých Feng Shui techník. Číňania veria, že usporiadanie ich okolia podľa princípov Feng Shui dokáže vytvoriť zdravé a harmonické prostredie zdokonaľujúce život. Siahnime po týchto overených princípoch pri usporiadaní pracovného stola pre budúce profesionálne aktivity.

Ako sa cítiť v kancelárii príjemne a hlavne byť produktívny?

Feng shui stôl

Sprievodca:

Ľavá zadná časť stola: Ideálne miesto pre rastlinu, ktorá symbolizuje rast; môžete ju nahradiť vodnou fontánou alebo symbolom vody. Prípadne sem umiestnite hodnotný prvok ako je napríklad krištáľová váza.

Ľavá stredná časť stola: Posilnite blízke vzťahy umiestnením spomienkového predmetu na rodinu ako je rodinná fotografia alebo darček od člena rodiny.

Ľavá predná časť stola: Toto je miesto kde si umiestnite všetky pracovné materiály a knihy. Okrem toho je vhodné do tejto časti umiestniť predmet v odtieňoch modrej, napríklad diár alebo sviečku.

Stredná zadná časť stola: Táto časť stola reprezentuje Váš obraz a charakter. Sem umiestnite červenú sviečku alebo lampu, vizitky, a niektoré z vašich certifikátov alebo ocenení.

Stred stola: Táto časť na vašom stole musí zostať bez prachu, špiny a neporiadku. Stred stola, reprezentuje vaše zdravie. Povzbudiť ho môžete zelenou, žltou farbou, alebo symbolom krajiny, ako sú kamene, kvety alebo mušle.

Stredná predná časť stola: Táto časť na vašom predstavuje Vašu kariéru. Preto sem umiestnite počítač. Ako pozadie Vašej pracovnej plochy na počítači vyberte obrázok vody – oceán alebo vodopád. Tieto motívy symbolizujú peniaze. Používajte odtiene červenej pre motiváciu a odtiene zelenej pre prísun nových príležitostí.

Pravá zadná časť stola: Ružový alebo červený kvet v malej váze povzbudí úspešné pracovné vzťahy.

Pravá stredná časť stola: Vylepšite svoj tok kreativity časopismi. Na toto miesto je tiež vhodné umiestniť medené, strieborné, zlaté, alebo iné kovové predmety.

Pravá predná časť stola: Na toto miesto umiestnite svoje rozpracované projekty, prípadne zoznam klientov pre efektívnejšie rozvrhnutie práce a telefón/mobil pre skvalitnenie komunikačných kanálov s klientom.


Chcete vedieť viac o technikách Feng shui? Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

Meditácia – ponorte sa do seba

August 4, 2015
August 4, 2015

Sme príliš spojení s materiálnym svetom, občas je dobré z neho vypadnúť. Vypnúť, dať bokom všetko, čo nás v ňom drží, uzavrieť sa do svojej mysle, spoznať slobodu, ktorá sa v nej skrýva, nájsť odpovede na otázky, ktoré si kladieme. Je veľa ciest k poznaniu a meditácia je jednou z najdôležitejších.

 Meditácia je stav, pri ktorom dochádza k zmene vedomia. Je to mimoriadne intímna záležitosť. Ste sami so sebou i sami sebou, obnažení, nemá význam si klamať, pretože by ste išli proti sebe. Ste v stave hlbokého sústredenia, obraciate sa dovnútra, opúšťate priestor, ktorý poznáte a otvárate si nové obzory, ktoré nemajú hraníc. Zbavujete sa zbytočných myšlienok a tým sa vám uvoľní priestor, aby ste precítili božskú či vesmírnu energiu a vydali sa na neprebádané cesty za novými poznatkami.

Meditácia je súčasťou mnohých náboženstiev, ich duchovných praktík. Aj keď sa najviac spája s východnými náboženstvami, poznajú ju aj ďalšie (napríklad rozjímanie v kresťanstve).

Meditácia sa spája s pokojom, uvoľnením, relaxom, poznaním. Má priaznivý fyziologický vplyv na človeka, spomaľuje ho, upokojuje, dochádza zvyčajne ku zníženiu tepu, poklesu tlaku, odbúravaniu stresu. Jej priaznivý vplyv tak môžu pocítiť aj ľudia, ktorí sa neviažu na žiadne náboženstvo či filozofiu. Meditácia pomáha vášmu telu, môže spustiť jeho obranné mechanizmy, aktivizovať ho tak, že samo pomáha pri liečení chorôb. Pomáha telu i duchu, zvyšuje vaše sebavedomie, umožňuje vám uvedomiť si, že máte svoju hodnotu. Keď porozumiete sebe, oveľa ľahšie potom porozumiete aj ostatným.

Meditovať sa dá prakticky všade, ale ľudia, ktorí s meditáciou začínajú, by sa v rušnom prostredí mohli nechať rozptyľovať vonkajšími vplyvmi. Majstri sa dokážu uzavrieť do seba aj uprostred davu. Nájdite si preto miesto, kde je pokoj, kde vás nikto nebude vyrušovať a budete mať čas venovať sa len sebe, nie podnetom z okolia. Pohodlne si sadnite, môžete dokonca aj ležať, ak vám to pomôže sústrediť sa. Na obrázkoch často vidieť meditujúcich, ktorí sedia v polohe lotosového kvetu, ale to neznamená, že to musíte po nich opakovať. Začiatočníci by mali byť sústredení na ponor do svojho vnútorného sveta, nie na to, či sedíte podľa nejakých pravidiel a zaoberať sa otázkami, prečo vaše nezvyknuté telo bolí alebo prečo vás bolia nohy.

Vyberte si miesto, kde sa cítite príjemne. Môže to byť u vás doma, ale aj niekde vonku v prírode. Okolo vás by malo byť čo najmenej rušivých elementov, iba neutrálne veci, ktoré dokonale zapadajú do seba a nijako nevytŕčajú. Moderné vymoženosti, ako je napríklad mobilný telefón, radšej nechajte vypnutý. Budete sa venovať sebe, nie iným. Aj oblečenie by malo byť také, aby ste sa v ňom cítili pohodlne, aby vás ničím nevyrušovalo. Takisto čas na meditáciu by ste mali starostlivo vybrať, aby sa nebil s vašimi povinnosťami – rozmýšľanie o tom, že ste niečo mali urobiť, a nespravili alebo že vás tlačí čas, by spoľahlivo zlikvidovalo vašu snahu o meditáciu. Ideálne je nájsť si pravidelný termín, ktorý dokážete dodržiavať.

Pokoj mysle, jej čistota a prázdnota – to je stav, ktorý dosahujú napríklad zenoví majstri. V takom stave môžete vidieť pravú podstatu vecí, dotknúť sa pravdy, vnímať svet taký, aký v skutočnosti je, a nie taký, ako sa javí v bežnom dni bežného života. Vtedy nie sú dôležité vaše myšlienky, názory, predstavy, dôležitá je skutočná podstata, ktorá sa odráža ako obraz od vodnej hladiny.

Pre začiatočníka je, samozrejme, takáto úroveň spočiatku vzdialená. Už len odblokovanie vonkajších vnemov a ponor do vlastného vnútra je pre neho náročnou úlohou. Postupujte vlastným tempom, nikam sa neponáhľajte. Dýchajte pokojne, prirodzene, bez zmien tempa – najskôr kratší nádych, potom hlboký dlhý výdych. Je to upokojujúce – a zároveň veľmi účinné. Snažte sa čo najviac uvoľniť, sústreďte sa postupne na jednotlivé časti tela, “prikážte” im aby sa uvoľnili. Dostanete sa do stavu, keď budete doslova ako keby plávať na vodnej hladine, bez pohybu, v pokoji, v bezpečnom náručí. Stanete sa súčasťou vesmíru, splyniete s ním. Svet naokolo prestanete vnímať, otvoríte svoju myseľ a necháte ňou voľne prúdiť energiu – nič neovplyvňujte, vnímajte to, čo prichádza, bez toho, aby ste do niečoho zasahovali. Odmenou bude za to totálne uvoľnenie, pokoj, duševná vyrovnanosť.

Z tohto pokojného duchovného sveta sa však raz budete musieť vrátiť do materiálnej reality. Prechod by mal byť postupný,  nenásilný, opäť “zapojte” svoje vypnuté zmysly, aktivujte jednotlivé časti tela. Na konci by ste mali byť prebudení, odpočinutí, vyrovnaní. Niektorí zažívajú pocit šťastia, lásky, iní pocity pochopenia, poznania, uvoľnenia. Nemajte veľké ciele – ak budete mať po meditácii takýto pocit, tak ste na začiatku dosiahli veľa.

Naučiť sa meditovať je beh na dlhú trať. Niektorí dobehnú skôr, iní sa budú dlho potácať na trati. Uvedomte si však, že nejde o preteky s časom. Nič neurýchľujte, vaša netrpezlivosť ničomu nepomôže. Sú rôzne spôsoby meditácie, rôzne “školy”, rôzne filozofie. Môžete si niektorú zvoliť a ísť po nej, snažiť sa dosiahnuť majstrovstvo, ale môžete brať meditáciu ako relax, ktorý vás obohatí duševne i telesne. Vtedy potrebujete len to, aby ste sa nakoniec cítili príjemne a vyrovnane.

časopis magická žena


Chcete vedieť viac o meditácii? Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt