Archive for month: May, 2016

Kryštáloterapia – Liečenie kameňmi

May 24, 2016
May 24, 2016

Kryštáloterapia je presne o tom,ktystaloterapia 2 o čom hovorí jej názov. Je to terapia, pri ktorej sa využíva sila kryštálov, ich energetické pôsobenie. Jej úlohou je stimulovať schopnosti ľudského organizmu, využiť energiu, ktorá prúdi v ňom i okolo neho, usmerniť ju tak, aby mala priaznivý účinok na telo i na dušu. Používa sa aj termín litoterapia. Kamene môžeme používať pasívne – to je vtedy, keď ich máme niekde v miestnosti alebo ich nosíme napríklad v podobe šperkov. Využitie je však aj aktívne – prikladáme ich na niektoré miesta na tele, na energetické body, čakry, na miesta, ktoré chceme ochrániť alebo na ne pôsobiť. Môžete ich použiť na výrobu kryštálovej vody. Ak chcete mať dobrý spánok alebo využiť silu kameňa počas spánku, položte si ho pod vankúš alebo umiestnite k posteli. Kameň môžete používať aj na masáž, pritlačte ich na miesto, na ktoré chcete pôsobiť a jemnými pohybmi ho masírujte. Takto môžete pôsobiť napríklad na akupresúrne body. Kamene a ich duchovné pôsobenie môžete využiť aj počas meditácií.

Používanie kameňov znamená nielen to, že sa môžu mechanicky poškodiť, ale aj to, že postupom času slabnú ich účinky. Kamene môžu navyše nasať do seba negatívnu energiu, ktorá by vám mohla následne spôsobovať problémy a potrebujú očistu.

Pred mechanickým poškodením ich môžete chrániť. Čím je kameň tvrdší, tým máte úlohu ľahšiu. Na Mohsovej stupnici tvrdosti od jedna do desať tróni navrchu diamant s desiatkou ako najtvrdší kameň. Aj iné drahé kamene sú vysoko. Korund (to sú aj rubíny a zafíry ako jeho odrody) má deviatku, topás osmičku, smaragdy majú na stupnici tvrdosti 7,5. Hranica rizika by pre vás mala byť na úrovni 5,5 – to je tvrdosť čepele vreckového nožíka. Do všetkého pod týmto číslom by ste nožíkom urobili vryp. Tvrdosť však nie je jediným kritériom. Dôležité je aj to, či je kameň krehký. napríklad kráľ tvrdosti – diamant je len priemerne krehký, pri silnejšom údere sa môže rozbiť. Správajte sa preto ku svojim kameňom s úctou a chráňte ich. Pomáhajú vám, zaslúžia si, aby ste ich chránili.

Očista kameňov znamená zbaviť ich negatívnej energie. Najľahší spôsob je očista tečúcou vodou, pri ktorej môžeme využiť aj domáci vodovodný kohútik. Lepšia možnosť je však použiť pramenitú či dažďovú vodu. Ak máte blízko potok, využite ten. Vložte kameň do vody na krátky čas, môže stačiť aj polminúta, ale lepšie je aspoň jedna, dve alebo až tri minúty. Na očistenie kameňov sa využíva aj sila zeme. Kameň sa vloží do soli alebo do hliny na jeden až tri dni. Očistný je aj plameň sviečky, najmä pre kamene ako je hematit. Očistu robíme podľa potreby, ale môžeme ju robiť pravidelne – môžeme k nej pristúpiť každý mesiac.

Nabíjanie kameňov je veľmi dôležité. Ak sa vám zdá, že kameň, ktorý spoľahlivo fungoval, už nemá také účinky ako predtým, musíte ho opätovne nabiť. Kamene najčastejšie nabíjame zo Slnka alebo Mesiaca. Vystavíme ich lúčom. Slnečnú energiu môžeme využiť v prípade kameňov ako achát, tyrkys, hematit, safír, jantár, tigrie či sokolie oko, kremeňov ako je krištáľ. Mesačným svetlom, najlepšie počas splnu, dobijeme kamene ako smaragd, rubín, diamant, malachit, ametyst alebo mesačný kameň. Niektoré kamene dokážu odovzdať svoju energiu iným, dokážu ich nabiť – napríklad ametyst.

časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

Hudba ako liek

May 4, 2016
May 4, 2016

obrUrčite ste už nie raz pocítili mágiu hudby. Môže byť majestátna, ako veľký symfonický orchester, drzá ako rocková kapela alebo prostá, ako niekoľko tónov ľudovej skladby zahranej na obyčajnej píšťalke. Aj týchto zopár tónov dokáže v človeku prebudiť pozitívne emócie a urobiť mu radosť, zmierniť bolesť, zlepšiť náladu. Hudba je liek – a preto sa aj na liečenie používa. Liečenie hudbou sa nazýva muzikoterapia.

Za prvého muzikoterapeuta, o ktorom je niekde zmienka, je považovaný biblický David, ktorý bol talentovaný hráč na lýru. Vstúpil do služieb kráľa Saula, ktorého trápili veľké bolesti, a zjemňoval mu utrpenie hudbou. Neskôr porazil Goliáša a sám sa stal kráľom, ale to je už iný príbeh, ktorý s liečením hudbou nesúvisí.

Hudba je umenie, ktoré pôsobí na dušu i na telo. V prvom prípade ovplyvňuje ľudskú psychiku, v druhom má priaznivé účinky na niektoré funkcie tela – od tlaku, cez srdcový rytmus až po dýchanie. Hudba pôsobí na jednotlivca, skupinku ľudí, ktorých spája nejaký problém, ale aj hromadne na veľkú masu ľudí (stačí ísť na nejaký dobrý koncert a hneď uvidíte, čo sú spoločné emócie). Človek stojí na oboch stranách pódia – na jednej na neho pôsobí hudba, ktorú počúva, na druhej strane môže sám vziať do ruky nástroj a tvoriť. Nemusí vedieť hrať na nástroj, ani ho vlastniť. Jeden má zvyčajne stále so sebou – svoj hlas.

Niekedy je potrebné zredukovať hudbu na čo najjednoduchšiu úroveň – napríklad na rytmus úderov na bubienok alebo na cinknutie zvončekov. Táto akustická diéta sa s úspechom používa pri liečení autistických detí. Hudba je univerzálna, “rozumie” jej každý človek, nepotrebuje prekladateľa, ako je to v prípade rôznych jazykov sveta. Preto dokáže jednoducho preniknúť aj do autistického sveta, ktorý je pre ostatných často zahalený tajomstvom. Uľahčuje komunikáciu medzi autistom a ľuďmi okolo neho, umožňuje mu tvoriť si vlastné tóny a zvuky a tým aj svoj vlastný dorozumievací jazyk.

 Muzikoterapia nie je primárna metóda, ktorá má spraviť zázraky. Zvyčajne slúži ako podpora iných druhov terapií, aj sama sa člení a rozvetvuje do rôznych odnoží, určených špeciálne na ten-ktorý problém. Na rôzne potiaže sa používa rôznorodá hudba a jej jednotlivé zložky majú rôzne pôsobenie. Rytmus sa často spája s telesným stavom človeka, s fungovaním srdca a ďalších vnútorných orgánov (to poznajú šamani už od dávnych vekov), melódia zase zasahuje primárne ľudské emócie a harmónia skladby posúva človeka do duchovného sveta, ako keby až do mimozmyslových sfér.

Hudba je individuálna záležitosť, na každého pôsobí inak. Navyše, nie je to len liek proti chorobám, pretože jej účinok je badateľný aj na zdravých ľuďoch. Vzbudzuje emócie, ale aj upokojuje, je prevenciou proti stresu. Pôsobí nielen na narodených, ale aj na ešte nenarodených. Už v štvrtom mesiaci reaguje dieťatko v maminom brušku na zvukové podnety. Preto sa hudba používa ako terapeutický prostriedok počas tehotenstva aj po ňom. Má navodiť u mamy aj dieťatka pocit harmónie, bezpečia a uvoľnenia. Keď je dieťa väčšie, tak môže zvuky nielen prijímať, ale aj vytvárať. Jednoduché hudobné nástroje sú pre dieťa vítaním spestrením, podporujú jeho kreativitu – nikdy neviete, či nemáte doma hudobného génia.

 Samozrejme, nemôžeme pokladať každé počúvanie hudby za muzikoterapiu. Hudba sa na nás počas dňa ( a niekedy ja počas noci) valí zo všetkých strán – niekedy ju už ani nevnímame, inokedy je priamo otravná. V takýchto prípadoch často platí tá známa veta, že ticho lieči. V prípade muzikoterapie ide o cielené pôsobenie hudby, ktoré má pozitívne účinky na ľudský organizmus a pomáha zmierňovať či odstraňovať niektoré negatívne javy. Dokáže pozitívne stimulovať človeka a rozvíjať jeho potenciál.

Hudba je malým zázrakom, ktorého účinok si v dennom zhone ani neuvedomujeme. Je to zároveň liek, ktorý si môžeme naordinovať aj sami, keď sa po vypätom dni natiahneme na pohovku a pustíme si niečo príjemné. Nebude to priamo muzikoterapia pod dohľadom skúsených odborníkov, ale terapeutické účinky to mať určite bude.

časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt