Archive for month: August, 2016

Veštecké karty. Ako nájsť tie správne?

August 23, 2016
August 23, 2016

tarot_2088287322Niekedy hľadáte v živote odpovede na otázky, a nedostávate ich. Šípite, že niekde odpovede sú, ale nedajú sa získať v našom materiálnom svete. Vtedy sa človek obracia k svetu duchovnému, hľadá v ňom nádej, pochopenie či návod ako ďalej. Občas potrebuje len náznak, poštuchnutie, drobnú radu, ktorá mu otvorí oči a ukáže, kadiaľ sa má vybrať a čoho sa má vyvarovať. Váš život je jedinečný, vy ste jedinečný človek, takže nemôžete čakať, že riešenia, ktoré fungujú u iných, budú stopercentne fungovať aj u vás. Odpoveď na túto neistotu môžete hľadať práve veštením, len musíte vedieť, ako sa pýtať. Na to, aby ste mohli klásť otázky a dostávať na ne odpovede, existuje veľa spôsobov, viaceré sme preberali v predošlých číslach Magickej ženy. Tentoraz sa vrátime k vešteckým kartám. Aké sú vhodné? Ktoré by ste si mali vybrať, keď si chcete vyveštiť budúcnosť?

V prvom rade treba zopakovať to, čo pripomíname vždy pri veštení. Karty, minca, kyvadlo, guľa – to všetko sú len prostriedky, aby ste sa spojili s vyššími sférami. Dôležitá je osoba, ktorá veští, nie spôsob, akým to robí, ani pomôcky, s ktorými pracuje. Práve ona musí byť schopná “čítať” informácie a vnímať energie, ktoré ich prinášajú. Ďalej si treba uvedomiť, že osud je jedna vec a slobodná vôľa človeka druhá. Ste to práve vy, kto nakoniec bude mať v rukách váš vlastný život, kto z možností, ktoré dostáva, vyberie tú pravú. A pozor – môžete sa pri tom aj pomýliť. Vždy to však nakoniec bude vaše rozhodnutie, ktoré ovplyvní váš život.

Na výklad pomocou kariet sa najčastejšie používajú tarotové karty. Klasické tarotové karty majú dlhú históriu, obostretú tajomstvami a legendami. Pôvodne slúžili zrejme na zábavu. Neskôr sa tarotové karty rozšírili v okultnom prostredí. Kariet je spolu 78. Kariet veľkej arkány je 22 a malej arkány 56, tie sú rozdelené do štyroch skupín. Aj ďalšie karty sú zvyčajne určitou modifikáciou tarotových kariet. Karty veľkej arkány ste už určite videli alebo o nich počuli – sú to tie známe karty ako Blázon, Obesenec, Smrť, ale aj Láska, Slnko či Mesiac. Povieme si o nich nabudúce.

Ďalším populárnym kartami sú Anjelské karty. Sú aj karty Archanjelov. Slúžia na to, aby ste mohli pomocou nich hovoriť s anjelmi, ktorí nás strážia. Dokážu nám poradiť, len im treba položiť otázku, na ktorú chceme vedieť odpoveď. Často ponúkaným balíčkom je set 44 kariet, ktoré nám sprostredkujú radu anjelov v našej konkrétnej situácii.

Často sa používajú aj Cigánske karty. Kočujúci Cigáni a Cigánky boli preslávení veštením. Ľudia ich predpovediam verili – čo vyveštila Cigánka, to sa naozaj stane, tradovalo sa. Okrem iného používali pri veštení aj karty, ktoré si sami vytvárali. Pôvodne vychádzali z tarotových kariet veľkej arkány, ale pridali k nim ďalšie dve karty, takže ich spolu bolo 24. Neskôr sa ich počet rozšíril na 36, ale existujú aj ďalšie verzie s ešte väčším počtom kariet. Ako aj u iných kariet – nie je až také dôležité, koľko ich je, ale akým spôsobom ich vyložíte.

Na veštenie nemusíte používať špeciálne karty, stačia aj také, ktoré sa zvyčajne používajú na hru bežných kartových hier. V prvom rade sú to sedmové karty, ale môžete použiť aj žolíkové karty. Musíte si potom k jednotlivým farbám priradiť symboliku, potom ich môžete používať ako keby to boli špeciálne veštecké karty.

Sú ľudia, ktorí si pri veštení pomáhajú aj takzvanými Zenerovými kartami. Zenerove karty sú zvyčajne používané na iný účel než na veštenie, ale vždy záleží len na človeku, ktorý karty vykladá, aký význam im priradí. Zenerove karty majú len päť výrazných symbolov, v balíčku je ich zvyčajne 25. Používajú sa na jednoduchšie veštenie, kde nežiadame komplexné odpovede, ale skôr odpovede typu áno, nie a možno.

Existujú aj špeciálne typy kariet, ktoré sa venujú nejakej tématike, napríklad karty s vílami, psychické karty a podobne. Tieto špeciálne karty sa takisto dajú využiť na veštenie, význam jednotlivých kariet si však treba naštudovať priamo z nich, nemajú univerzálnejšiu platnosť ako v prípade tarotov. Niektoré sú vytvorené viac pre zábavu, než pre seriózne veštenie.

Pamätajte si však to základné – do svojej budúcnosti máte čo hovoriť aj vy, karty vám, len môžu pomôcť sa zorientovať.

časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

Čaro anjelských sviečok

August 16, 2016
August 16, 2016

anjelske svieckyVeľa ľudí verí, že nad nimi bdie ich anjel strážny a sú tu s nami aj ďalší anjeli a majstri, ktorí ľuďom pomáhajú, aj keď ich nevidíme. Spájajú sa s nimi rôznymi spôsobmi, jednou z možností je aj prostredníctvom anjelských sviečok. Zvyčajne ide o ručne vyrábané sviečky, ktoré sú nabité energiou a pôsobia na ľudí, ktorí sú v miestnosti, kde sviečka horí.

Ak sa chceme spojiť s anjelmi prostredníctvom sviečky, mali by sme si ju zapáliť v miestnosti, kde je pokoj, kde sa môžeme uvoľniť. Zavoláme si anjela, ktorého chceme osloviť a požiadame ho o pomoc. Potom sa mu poďakujeme. Vnímajme plameň horiacej sviečky, pociťujme energiu, ktorú zo seba vydáva. Nemali by sme sa ponáhľať, mali by sme si na to vyhradiť aspoň polhodinu. Ezoterické obchody predávajú rôzne druhy anjelských sviečok, z ktorých si môžeme vybrať, mnohé sú venované konkrétnym anjelom. Zopár z nich vám predstavíme.

Michael
Archanjel Michael nás dokáže ochrániť, poskytne nám útočisko, zbaví nás strachu a dodá vnútornú silu, ochráni nás pred negatívnou energiou, čistí priestor i energie, uvoľňuje karmické bloky.

Gabriel
Archanjel Gabriel pomáha tvorivým ľuďom, podporuje kreativitu, inovácie, ukazuje cestu, po ktorej by sme mali kráčať. Pomáha deťom a matkám, zbavuje vás úzkosti, prináša pokoj. Pomáha s komunikáciou.

Rafael
Archanjel Rafael má liečiteľské schopnosti, dokáže odstraňovať nerovnováhu, odbúrava stres, odháňa čierne myšlienky, harmonizuje energie v celom tele. Stojí pri lekároch, liečiteľoch i cestovateľoch.

Zadkiel
Archanjel Zadkiel dokáže odpúšťať, má súcit, vyznačuje sa toleranciou a je spravodlivý. Zároveň je anjelom zmeny, prináša prosperitu, zvyšuje sebadôveru, umožňuje utriediť si myšlienky. Podporuje pamäť.

Uriel
Archanjel Uriel je anjel zjednotenia, spája telo aj ducha. Učí nás odpútať sa od toho, čo je materiálne a prejsť k tomu, čo je duchovné. Pomôže nám pri realizácii našich plánov, mení sny na skutočnosť. Vnáša svetlo tam, kde je tma.

Azrael
Archanjel Azrael pomáha ľuďom, ktorí skončili svoju púť na tomto svete a odchádzajú, aj pozostalým prekonať ich smútok. Stojí pri terapeutoch a duchovných učiteľoch.

Metatron
Archanjel Metatron pomáha pri hľadaní životného poslania, karmickej očiste, zbavuje ľudí strachu z minulosti, prítomnosti aj budúcnosti, otvára ľudské srdcia, je mostom medzi božským a ľudským.

Ariel
Archanjel Ariel zabezpečuje spojenie človeka s prírodou, bdie nad našou planétou, rieši záležitosti týkajúce sa životného prostredia. Vie byť nápomocný aj zvieratám, aj ľuďom.

Jofiel
Archanjel Jofiel je tu pre umelcov a tvorivé profesie, pomáha im nájsť ich múzu, inšpiráciu a krásu. Podporuje učenie, múdrosť, umožní lepšie chápať lekcie, ktoré vám život dáva.

Haniel
Archanjel Haniel vám pomôže s duševnou rovnováhou, rozptýli pochybnosti, ktoré v sebe nosíte. Oslovte ho, ak hľadáte milosť a mier vo svojej duši, môže vás sprevádzať na dôležitých stretnutiach.

Chamuel
Archanjel Chamuel vám vráti nádej, pridá radosť, harmonizuje všetky vzťahy. Pomáha nám nájsť orientáciu a zamerať sa na to, čo je v živote dôležité. Odstraňuje nedorozumenia, prináša odpovede na otázky.

Jeremiel
Archanjel Jeremiel vám umožní vidieť svetlé stránky života, rozbehnúť nové začiatky a naštartovať pozitívne zmeny vo vašom živote. Vie pomôcť pri prorockých víziách.

časopis magická žena

 

Ak máte záujem objednať si Anjelské sviečky, môžete tak urobiť v pracovný deň od 9:00 – 16:00 hod. na tel. číslach:

0902 939 460 pre Slovenskú republiku:

 +421 255 711 855  pre Českú republiku

Cena: 16 € s DPH/1ks. + poštovné a balné

Poštovné pre Slovenskú republiku : 3,15 €

Poštovné pre Českú republiku : 4 €

Objednávateľ zaplatí za objednaný tovar dobierkou pri preberaní zásielky.

 V ponuke sú nasledovné sviečky:

 Sviečka Archanjela Michaela

Sviečka Archanjela Rafaela

Sviečka Archanjela Gabriela

© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt