Archive for month: September, 2016

Čo hovoria naše ruky

September 8, 2016
September 8, 2016

ruky_66060247Keď sa stretnete s druhým človekom, určite si všímate, ako vyzerá, ako na vás pôsobí. Zaznamenáte tvár, určite oči, vlasy, postavu. Je však jedna časť tela, ktorú poznávate nielen pohľadom, ale tiež dotykom – a to často aj v prípade cudzích ľudí. Je to ruka. Podanie ruky je tradičným obradom privítania sa nielen známych, ale aj cudzích ľudí. A je to práve ruka, ktorá vám o tom druhom človeku môže veľa povedať.

Existujú štyri základné typy ľudských rúk, ktoré môže priradiť k štyrom základným živlom. Ľudia však nie sú vyrábaní podľa jednotnej šablóny. Preto typickú ruku, ktorá by sa hodila presne na ten-ktorý typ, nebude jednoduché nájsť. Väčšinou je to mix, ktorý preberá viaceré znaky viacerých typov.

Ruka Zeme

Táto ruka je hranatá, má štvorcový tvar a krátke prsty. Výrazných čiar na nej nie je veľa, nebývajú komplikované. Jej nositelia sú zemité typy, ktoré preferujú jednoduchosť a praktickosť. Sú spoľahliví a vytrvalí, máločo ich prekvapí – a keď už, tak to nesú veľmi pokojne. Často pracujú manuálne, čo na ruke zanechá stopy. Je tvrdá, vypracovaná a pevná. Rovnako pevné bývajú aj ich zásady, neradi menia to, čo funguje, aj pri tom, čo nefunguje, ich treba trochu popohnať. Môžete sa na nich spoľahnúť, vedia, čo majú spraviť a keď sa do toho pustia, urobia to dobre. Ich prednosťou nie je rýchlosť, ale vytrvalosť. Dávajú prednosť poriadku a pevným pravidlám, improvizácia nie je nič pre nich. Ich povaha je priam ukotvená v zemi, preto majú radi prírodu, hory, vidiek – všetko, čo je stále. Preto aj ich názory bývajú skôr konzervatívne. Dokážu si vybudovať autoritu. Ľudia, ktorých majú radi, sa cítia byť v bezpečí. Poskytujú svojim blízkym pocit tepla rodinného krbu, okolo ktorého vládne pokoj a pohoda. Sú všestranní, vedia zo všetkého trošku, takže ich máločo prekvapí. Aj keď sú skôr do voza, než do koča, neurobia vám hanbu ani počas plesovej sezóny – akurát sa v nóbl spoločnosti nebudú cítiť celkom dobre. Ich konanie je rozvážne, vedia, že je lepšie dvakrát merať a raz strihať. Nie sú to dynamickí lídri, ale spoľahliví pracanti, ktorých by každý chcel mať vo svojom tíme.

Ruka Vzduchu

Táto ruka je hranatá, trojuholníkovitá, jej nositeľ má dlhé štíhlejšie prsty. Nachádza sa na nej množstvo drobných línií. Majú ju ľudia bystrí, rýchli a netrpezliví. Sú ako vietor, ktorý je chvíľu tu a chvíľu tam. Aj ruka je jemná a suchá. Ich najväčšia prednosť sa nachádza v ich hlave – intelektuálne čnejú veľmi vysoko. Sú zvedaví, otvorení novým myšlienkam, vedia oceniť dobrý nápad a ľudí, ktorí ho presadzujú. Občas to preháňajú so snívaním a kladú si nereálne ciele, ale aspoň ich má čo motivovať. Sú nestáli, ich nálada je premenlivá, dokážu rýchlo zmeniť svoje názory podľa známeho “kam vietor, tam plášť”. Neboja sa experimentovať, ani v práci, ani v láske. Dokážu prezentovať svoje myšlienky atraktívnym spôsobom, a zaujať tak ostatných. Nepúšťajte sa s nimi do debaty, ak nemáte nepriestrelné argumenty. Navyše, dokážu vás “prečítať”, odhaliť vašu motiváciu, pričom oni zostávajú pred vami zahalení plášťom tajomstva. Ovládajú umenie manipulácie, preto by ste si mali dať pozor, keď niečo nadšene presadzujú. Dokážu hrať divadielko – nielen pred ostatnými, ale aj sami pred sebou. Sú priam studnicou nápadov, vedia ich chrliť jeden za druhým, ale málokedy im zostane čas, aby ich realizovali – to prenechajú iným. Dokážu vhodne skĺbiť rozum a intuíciu, priam neznášajú rutinnú prácu. Často nevedia, čo chcú a keď niečo začnú, nie vždy to dokončia.

Ruka Vody

Táto ruka je obdĺžniková, tvarom pripomína vajíčko, má dlhé prsty. Na ruke môžeme nájsť množstvo jemných čiar. Býva vlhká a jemná. Jej nositelia sú často náladoví, ale keď ich dobre spoznáte a pochopíte, budete vedieť, čo na nich platí. Tí, ktorí ich nepoznajú, môžu byť zmätení zmenou ich nálady alebo tým, že zrazu urobia niečo neočakávané. Za normálnych okolností sú spoľahliví a citliví – ak hľadáte u niekoho pochopenie, tak u nich ho určite nájdete. Občas treba usmerniť ich energiu, najmä keď stratia pôdu pod nohami. Vtedy sa potrebujú o niekoho oprieť, aby im opäť dodal stratenú sebadôveru. Tam, kde sa cítia dobre, vhodne zapadnú, vedia sa skvele prispôsobiť. Keď vedia, že niekam patria, pozitívne sa to prejaví aj na ich výkonnosti, uvoľní to ich tvorivosť aj intuíciu a dodá motiváciu. Pozor však na kritiku, keď im budete niečo vyčítať, môžu sa stiahnuť do ulity a bude dlho trvať, kým ich z nej opäť dostanete von. Majú zmysel pre detail, len im treba občas pripomenúť, že termíny sú termíny a babrať sa s nepodstatnými záležitosťami by sa mali niekedy inokedy. V mnohých veciach sú idealisti, vzdialení od reálneho sveta, čo z nich občas v bežnom živote robí nepraktických ľudí. Vďačne preto prijmú pomoc od niekoho, kto sa vyzná. Majú však dobrý vkus, preto zase dokážu poradiť tým, ktorí sú síce praktickí, ale nie noblesní.

Ruka Ohňa

Táto ruka je podlhovastá, sú na nej krátke prsty. Na dlani je niekoľko výrazných línií. Ruka býva horúca, tak ako oheň, ktorí v nich horí. Jej nositelia potrebujú mať pocit slobody, zmeny. Je v nich ukrytá veľká energia a mnoho emócií, takže občas vybuchnú ako sopka. Zákazmi u nich docielite opak, môžu vám dokonca robiť schválnosti. Nuda ich poriadne nudí, sú prví, ktorí privítajú zmeny, aj keby neboli v ich prospech. Sú mimoriadne aktívni, ale každý oheň (okrem večného) raz dohorí a pre nich to platí tiež – po veľkom výkone musí zákonite prísť oddych, inak hrozí kolaps. Sú vášniví a vedia to dať poriadne najavo. Všade je ich plno, pretože sú to zvyčajne extroverti, ktorí majú radi svoje publikum. Sú ctižiadostiví, majú pred sebou vysoké méty a darí sa im kráčať smerom k nim. Ak dokráčajú až na vrchol, môžu byť opojení mocou tak, že nevnímajú rozumné pripomienky. Keď sa im však nepodarí dosiahnuť cieľ, frustrácia môže byť veľká. Zvyčajne ich to nezlomí a dokážu ako Fénix vstať z popola. Niekedy bývajú však aj ľahkomyseľní – ich energia im otvorí cestu až k cieľu, ale ich nadšenie rýchlo vyprchá. Potom to jednoducho vzdajú – a začnú sa zaoberať niečím iným. Snažia sa žiť naplno, vtedy sú vo svojom živle, ale býva ťažké prispôsobiť sa ich tempu. Často im treba pripomínať, že existujú popri nich aj ostatní, ktorí nestíhajú, a že by mali spomaliť.

 časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt