Archive for month: November, 2016

Síra pohlcuje negatívne emócie

November 24, 2016
November 24, 2016

sira_354022151Síra nemá práve najlepšiu povesť. Spôsobili to rozprávky, v ktorých každý čert smrdel sírou a peklom. Ak má síra niečo spoločné s čertami, tak nanajvýš to, že je až čertovsky dobrá na pohlcovanie negatívnych energií. Síra zvládne vygumovať všetko negatívne a odstrániť prekážky, ktoré sa vám stavajú do cesty. S jej pomocou môžete osekať negatívne emócie, upokojiť výbušnú situáciu, odstrániť napätie a uvoľniť atmosféru. Poskytne vám motiváciu a dostatočnú tvrdohlavosť na to, aby ste dokončili, čo ste začali. Vie zvýrazniť vaše schopnosti a odhaliť také, ktoré aj pred vami predtým zostávali skryté.

Síra podporuje fantáziu, nemá rada rutinu, mení zabehané spôsoby myslenia a umocňuje kreativitu. Ak chcete zmenu, ale vaše vnútro sa búri, nechce ju, dokáže vám pomôcť tento odpor prekonať.

 Síra ako minerál má typickú žltú farbu v rôznych odtieňoch. Je to priehľadný alebo priesvitný kameň, vytvára kryštáliky alebo tabuľky. Môže byť v podobe prášku. V prírode sa často vyskytuje v oblastiach, ktoré sú vulkanicky aktívne, prípadne pri výrone horúcich minerálnych vôd. Každý výbuch sopky vyvrhne do ovzdušia množstvo síry, ale aj človek má podiel na emisiách sírových zlúčenín, napríklad z automobilovej dopravy. So sírou sa stretnete napríklad aj pri strieľaní silvestrovskej pyrotechniky, v ktorej sa používa. Síru však dostaneme do seba aj pri jedle – býva v potravinách, ktoré obsahujú veľa bielkovín, napríklad v syroch. Každá bunka ľudského tela obsahuje síru. Pozor – síra ako taká je jedovatá, treba s ňou narábať opatrne, nie je určená na vnútorné používanie. Síra, ktorá sa dostane do ľudského tela, sa tam dostáva prirodzeným spôsobom.

Síra a sulfidy, ktoré tvorí, sa často používajú v medicíne napríklad v podobe kúpeľov v prípade reumatikov, ľudí s alergiami a kožnými chorobami (psoriáza). Sírne kúpele priaznivo pôsobia na kĺby a spojivové tkanivá. Síra podporuje tvorbu kalogénu a keratínu, ktoré pomáhajú regenerovať kosti i pokožku. Dobre to poznajú aj návštevníci našich známych kúpeľov ako sú Piešťany, Smrdáky, Trenčianske Teplice či Dudince. Nemusíte však navštíviť priamo kúpele – je možné pripraviť si kúpeľ s niektorou prísadou, ktorá obsahuje aj síru. Síra sa tiež využíva pri respiračných ochoreniach alebo astme. Niekedy sa označuje ako minerál krásy, lebo podporuje zdravie vlasov a nechtov, na ktorých si najmä ženy dávajú veľmi záležať.

  časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

Mágia živlov

November 11, 2016
November 11, 2016

 

zivly_270136595Sú štyri základné živly, ktoré v tej či onej podobe môžeme nájsť v rôznych magických textoch, náboženstvách či filozofiách. Ide o oheň, vodu, zem a vzduch. Sú to základne kamene nášho sveta, ktoré svojou energiou prestupujú do všetkého, čo je okolo nás. Každá neživá aj živá súčasť sveta sa skladá z viacerých živlov, sú však v rôznom pomere. Veľkosťou tohto pomeru nakoniec ovplyvňujú konečný výsledok.

OHEŇ

Je to živel plný emócií, sily a temperamentu. Je v ňom vášeň, zápal za vec, spontánnosť a neskrotnosť. Povahou je to cholerik. Je to mužsský živel. Patrí k nemu jas, pohyb aj jemnosť. Zo znamení zvieratníka k nemu patria Barani, Levy a Strelci. Charakterizuje ich rozhodnosť, ale aj netrpezlivosť, výbušnosť, sú kotlíkom emócií, ktoré môžu kedykoľvek vybuchnúť. Je fakt, že ohnivých ľudí je ťažké prehliadnuť. Šíria okolo seba optimizmus, niekedy až prehnaný, je ich všade plno, dokážu sa presadiť a ukázať v každej spoločnosti. Ich sebavedomie je vysoké, niekedy však nevedia odhadnúť, kam až siahajú ich možnosti a na čo vlastne majú ešte sily. Teší ich obdiv ostatných, ale občas nevedia rozoznať, kto to myslí úprimne a kto sa im snaží zalíškať. V prípade problémov sa im postavia čelom, ale keď precenia svoje možnosti, dokážu veľmi rýchlo zhasnúť. Reálne problémy sa často snažia zlikvidovať silou, ale to nebýva vždy dobré riešenie. Môžu sa dostať do slepej uličky, kde sa im minú sily alebo sa budú vybíjať v nezmyselných súbojoch, ktoré nikam nepovedú. Dá sa spoľahnúť na ich odvahu, apelovať na ich hrdosť, rozčúliť útokom na ich samoľúbosť a upokojiť prísľubom, že nabudúce bude všetko lepšie.

VODA

Je to živel, ktorý vie súcitiť s ostatnými, dokáže upokojiť situáciu, hľadá kompromis a pokoj. Povahou je flegmatik. Je to ženský živel. Patrí k nemu tma, pohyb a hustota. Zo znamení zvieratníka k nemu patria Raky, Škorpióny a Ryby. Dokážu byť pokojným prístavom pre ľudí, ktorí pokoj hľadajú. Majú vzácnu vlastnosť nájsť riešenia, ktoré sú kompromisné, pri ktorých má každý pocit, že dostal to, čo si zaslúžil. Vedia, čo povedať, aby dosiahli svoje, ale nejdú na to hrubou silou. Dokážu presvedčiť ostatných, že ich riešenie je správne. Ak získajú k niekomu pevnú citovú väzbu, snažia sa ho ochrániť pred všetkým zlým, upokojiť výbušné povahy, rozveseliť melancholikov a krotiť netrpezlivosť sangvinikov. Ich duša je hlboká ako voda a niektorí ľudia ich dokážu veľmi raniť, aj keď to vodné znamenia navonok nepriznajú. K ľuďom, s ktorými si nesadli, bývajú chladní. Aj keby sa snažili byť milí, vyznelo by to v ich podaní falošne. Rozbúrené city vedia bravúrne skrývať, ale nakoniec sa vždy niečím prezradia – napríklad prehnanou starostlivosťou o objekt svojho záujmu.  Sú skromní, ale poteší ich, ak niekto dokáže oceniť to, čo robia. Pod tlakom robia chyby, ale snažia sa ich čo najskôr napraviť a poučiť sa z nich.

ZEM

Je to živel, ktorý sa na svet pozerá realisticky a prakticky, zastáva konzervatívne názory, drží sa pri zemi. Povahou je melancholik. Je to ženský živel. Patrí k nemu tma, hustota a pokoj. Zo znamení zvieratníka k nemu patria Býky, Panny, Kozorožce. Ich riešenia sú praktické, ich kroky predvídateľné, pretože sa snažia hrať na istotu. Do rizika idú vtedy, keď majú niečo v zálohe, miesto, kam by sa mohli stiahnuť alebo niekoho, kto by ich dokázal podržať. Sú pilierom domova, udržujú oheň v rodinnom krbe a môžete pri nich zažiť pocit istoty – pocit domova. Potrebujú stabilitu. Aj keď ju prinášajú pre iných, sami môžu byť zraniteľnejší viac, než sa na prvý pohľad zdá. Chvíľu im trvá, kým sa pohnú, kým sa pre niečo rozhodnú, ale potom je ich rozhodnutie zvyčajne pevné. Neradi opúšťajú vychodené chodníčky, na dobrodružstvo ich síce nalákate, ale také, kde majú istotu, že na konci ich nečaká nejaké zásadné prekvapenie. Chcú mať všetko naplánované dopredu, aby sa mohli o svoj plán oprieť ako o stenu. Zmeny na poslednú chvíľu akceptujú vtedy, keď ich dokážu mať aspoň ako-tak pod kontrolou. K ich duši treba najskôr preniknúť, až potom sa vám otvoria. Musia vám najskôr dôverovať, až potom vás pustia do 13. komnaty.

VZDUCH

Je to živel, ktorý je aktívny, zvedavý, hľadajúci voľnosť a slobodu, často vetroplach. Má veľa záujmov. Povahou je sangvinik. Je to mužský živel. Patrí k nemu tma, pohyb a jemnosť. Zo znamení zvieratníka k nemu patria Blíženci, Váhy, Vodnári. Myslí im to – a vedia o tom. Sú sebavedomí, otvorení, priateľskí, ale aj roztržití a povrchní. Majú radi, keď ich iní chvália. V prípade kritiky sa vedia o svoje videnie sveta sporiť, aj v prípade, že nemajú pravdu. Zamračená tvár však u nich dlho nevydrží, rýchlo to hodia za hlavu a opäť majú úsmev na tvári. Majú dar reči, vedia ľudí okúzliť, ale občas im chýba akčnosť. Vedia pekne hovoriť o tom, čo by robili, ale nakoniec to za nich musia spraviť iní. Sú plní energie – niekto ju vybíja v cestovaní, iný v športe, ďalší v umení a niektorí len v bežnej zábave. Majú svoje vízie, ale každodenná tvrdá práca nie je pre nich. Vďaka ich povahe im však niektoré veci padajú do lona samé, takže si možno ani neuvedomujú, že iní sa na tom poriadne nadreli. Sú nevypočítateľní, plní prekvapení. Čo dnes platilo, zajtra už platiť nemusí. Majú však zmysel pre rodinu a zodpovednosť, len im treba povinnosti ušiť priamo na mieru. Tam, kde sa môžu hrať pri práci, vykonajú veľa roboty.

 časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt