Archive for month: April, 2017

Amazonit vám dodá nádej

April 20, 2017
April 20, 2017

amazonitJe ako pohladenie, hebké a príjemné, ktoré vás upokojí, dodá vám pocit bezpečia a umocní pocity dôvery. Zaženie strach z budúcnosti, dodá vám odvahu jej čeliť a nádej, že všetko dopadne tak, ako si to predstavujete. Amazonit je symbolom priateľstva, vzájomného porozumenia a pohody. Umocňuje empatiu, zvyšuje citové vnemy a šíri okolo seba pozitívnu náladu. Vyrovnáva hladinu, tíši emócie a dokáže eliminovať prudké zmeny nálad. Umožní ľuďom nájsť samých seba, vyjasniť si, čo chcú, čo je pre nich najlepšie a akou cestou by sa mali vydať. Pomáha prijímať rozhodnutia, ktoré výrazne ovplyvnia váš život a eliminuje strach z dôsledkov týchto krokov. Udržuje v rovnováhe energie. Spája sa s ním radosť zo života, zaháňa smútok v duši a posilňuje vieru v pekné zajtrajšky. Je vhodným spoločníkom pre kreatívnych ľudí, ktorí používajú tvorivosť pri svojej práci.

Pre podnikateľov znamená prosperitu, pre ostatných hojnosť. Pre šťastie ho používajú aj niektorí hráči, aby im pomohol v hre. Podporuje zdravé sebavedomie, myslenie, intelekt a dokáže vám vnuknúť kreatívne myšlienky. Pomáha ich potom pretaviť do podoby, aby ich lepšie pochopili aj iní ľudia. Je užitočný pri komunikácii, podporuje tímovú spoluprácu a vie utužiť kolektív. Dokáže pomôcť pri stanovení cieľov a zvyšuje motiváciu do tohto cieľa aj dokráčať.

Amazonit je odroda mikroklinu (živca) modro-zelenej, zelenej alebo smaragdovozelenej farby s prímesami rubídia. Svoje meno dostal podľa jedného z nálezísk v povodí rieky Amazonky. Jeho zelenú farbu kedysi pripisovali obsahu medi, pretože prímesi medi často vytvárajú tieto odtiene, ale nové výskumy hovoria o tom, že za jeho farbu môže malé množstvo olova a vody v živci.

V liečiteľstve používajú tento kameň ako prostriedok, ktorý prináša pokoj, podporuje organizmus, urýchľuje uzdravenie a uľahčuje regeneráciu. Používa sa tiež ako antidepresívum. Liečitelia ho odporúčajú aj ľuďom, ktorí trpia AIDS. Má však široké možnosti uplatnenia – nervová sústava a jej poruchy, mozog, srdce, pľúca, štítna žľaza, hrdlo, pečeň. Takisto ho využívajú pri problémoch so stuhnutým svalstvom, najmä v oblasti krku a chrbtice. Často si ho berú so sebou ľudia, trpiaci migrénami. V podobe elixíru si ho dávajú ľudia trpiaci osteoporózou alebo tí, ktorým chýba vápnik. Vidieť ho aj v pôrodniciach, kde si ho berú ženy, ktoré veria, že im pomôže zmierniť pôrodné bolesti.

Využíva sa tiež na odblokovanie elektromagnetického smogu – či už v podobe napríklad náramku na ruke alebo ako samostatný kameň, umiestnený medzi žiaričom a konkrétnou osobou. Podobne pôsobí aj proti geopatogénnym zónam.

časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt