Feng shui pracovný stôl

August 10, 2015
August 10, 2015

feng-shui-stolCieľom Feng Shui je dosiahnuť rovnováhu medzi silami jin a jang použitím jednoduchých Feng Shui techník. Číňania veria, že usporiadanie ich okolia podľa princípov Feng Shui dokáže vytvoriť zdravé a harmonické prostredie zdokonaľujúce život. Siahnime po týchto overených princípoch pri usporiadaní pracovného stola pre budúce profesionálne aktivity.

Ako sa cítiť v kancelárii príjemne a hlavne byť produktívny?

Feng shui stôl

Sprievodca:

Ľavá zadná časť stola: Ideálne miesto pre rastlinu, ktorá symbolizuje rast; môžete ju nahradiť vodnou fontánou alebo symbolom vody. Prípadne sem umiestnite hodnotný prvok ako je napríklad krištáľová váza.

Ľavá stredná časť stola: Posilnite blízke vzťahy umiestnením spomienkového predmetu na rodinu ako je rodinná fotografia alebo darček od člena rodiny.

Ľavá predná časť stola: Toto je miesto kde si umiestnite všetky pracovné materiály a knihy. Okrem toho je vhodné do tejto časti umiestniť predmet v odtieňoch modrej, napríklad diár alebo sviečku.

Stredná zadná časť stola: Táto časť stola reprezentuje Váš obraz a charakter. Sem umiestnite červenú sviečku alebo lampu, vizitky, a niektoré z vašich certifikátov alebo ocenení.

Stred stola: Táto časť na vašom stole musí zostať bez prachu, špiny a neporiadku. Stred stola, reprezentuje vaše zdravie. Povzbudiť ho môžete zelenou, žltou farbou, alebo symbolom krajiny, ako sú kamene, kvety alebo mušle.

Stredná predná časť stola: Táto časť na vašom predstavuje Vašu kariéru. Preto sem umiestnite počítač. Ako pozadie Vašej pracovnej plochy na počítači vyberte obrázok vody – oceán alebo vodopád. Tieto motívy symbolizujú peniaze. Používajte odtiene červenej pre motiváciu a odtiene zelenej pre prísun nových príležitostí.

Pravá zadná časť stola: Ružový alebo červený kvet v malej váze povzbudí úspešné pracovné vzťahy.

Pravá stredná časť stola: Vylepšite svoj tok kreativity časopismi. Na toto miesto je tiež vhodné umiestniť medené, strieborné, zlaté, alebo iné kovové predmety.

Pravá predná časť stola: Na toto miesto umiestnite svoje rozpracované projekty, prípadne zoznam klientov pre efektívnejšie rozvrhnutie práce a telefón/mobil pre skvalitnenie komunikačných kanálov s klientom.


Chcete vedieť viac o technikách Feng shui? Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2020 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt