Detoxikácia – Jonášova metóda


jonasJonášova metóda: Pomôžte svojmu organizmu detoxikáciou

V dnešnom uponáhľanom svete mnohí z nás zabúdajú na seba a svoje psychické či fyzické zdravie. Vysoké pracovné nasadenie a povinnosti v osobnom a rodinnom živote sú často dôvodom, že si svoje zdravie začneme všímať, až keď niečo nefunguje tak, ako fungovať má. Až vtedy sa najčastejšie dostavíme k lekárovi s očakávaním, že sa nám uľaví. Všetci pritom dobre vieme, že prevencia je dôležitejšia a určite lepšia možnosť než samotná liečba už prebiehajúcich chorôb. Svoje zdravie máme z veľkej miery vo svojich rukách a sami si vieme veľmi pomôcť, napríklad zvýšením a pridaním fyzickej aktivity do nášho života, prípadne malými zmenami v stravovaní a preventívnymi detoxikačnými opatreniami. Samozrejme, určité skutočnosti ovplyvniť nevieme, napríklad ako to, čo dýchame. Ďalej musíme spomenúť aj dedičnosť niektorých chorôb. A práve preto je dôležité starať sa o svoje zdravie a urobiť preventívne opatrenia, aby sme si zlepšili kondíciu a prípadne predišli hroziacim chorobám.

Ako si zlepšiť zdravie a kondíciu? Čo znamená prevencia civilizačných chorôb a chorôb všeobecne? Čo znamená alkalický životný štýl?

Niekedy stačia naozaj malé úpravy v stravovaní a človek sa cíti lepšie, je plný energie a nepociťuje príznaky chorôb, s ktorými žije celý doterajší život. Malými úpravami v životnom štýle myslíme napríklad zníženú konzumáciu bieleho cukru (môžeme ho nahradiť trstinovým cukrom, medom, stéviou, javorovým alebo iným sirupom), obmedziť konzumáciu soli a viac používať iné koreniny a bylinky pri úprave stravy, piť dostatok vhodných tekutín – vody a bylinných čajov, obmedziť alebo úplne vylúčiť z jedálnička sladké vody a perlivé minerálky, zaradiť do bežného života pohybové aktivity a prechádzky. Čoraz viac sa hovorí o tom, aké sú naše telá prekyslené i aké je prekyslenie organizmu nebezpečné v súvislosti s hroziacimi alebo už prebiehajúcimi chorobami. Prekyslením strácame prirodzenú imunitu voči infekčným chorobám, v prekyslenom organizme sa prejavia všetky choroby ľahšie. Chorobu môžeme vysvetliť ako disharmóniu organizmu v oblasti mentálnej, duševnej a telesnej. Na fyzickej úrovni začína každá choroba prekyslením a zanesením organizmu rôznymi toxínmi, ako aj vyčerpaním životne dôležitých minerálnych látok v tele. V prekyslenom organizme sa veľmi dobre darí rôznym patogénom – vírusom, baktériám, parazitom a plesniam.

Čo je to detoxikácia organizmu?

Detoxikácia organizmu znamená zjednodušene vnútornú očistu. Starať sa o svoje telo a udržiavať ho zvonku nestačí. Aj zvnútra je potrebné organizmus očistiť od škodlivých nánosov a toxínov, ktoré môžu prispieť k rôznym zdravotným ťažkostiam. V rámci detoxikačnej medicíny sa rozlišuje viacero toxínov – anorganické (lieky, priemyselná chémia, ťažké kovy, konzervačné látky a potravinová chémia, rezíduá po antibiotikách a očkovacích vakcínach, pesticídy, insekticídy, rádioaktivita), mikrobiálne ložiská (mikroorganizmy a ich fragmenty – baktérie, vírusy, parazity, pliesne), organické (mikrobiálne toxíny), metabolické (splodiny látkovej premeny) a emocionálne toxíny ( rôzne strachy, úzkosť, depresie). Na odstránenie uvedených toxínov je možné použiť napríklad metódu riadenej a kontrolovanej detoxikácie podľa MUDr. Josefa Jonáša. Detoxikácia podľa MUDr. Jonáša je hlavne preventívna metóda, keď presne zistené toxické záťaže umožňujú zachytiť rizikové faktory skôr, ako sa objavia klinické príznaky choroby. Preparátmi MUDr. Jonáša je možné zlepšiť a riešiť zdravotný stav ľudí s chronickými ochoreniami, ktoré sú klasickou medicínou ťažko zvládnuteľné, ako astma, alergie, ekzémy, psoriáza, artritída, artróza, cukrovka, chronická borelióza, choroby pečene, žlčníka, pankreasu, sleziny, žalúdka, srdca, ciev, obličiek, močového mechúra a močových ciest, štítnej žľazy, prostaty, choroby ženských orgánov, nervovej sústavy (epilepsia, Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, skleróza multiplex), cysty, myómy, nádory, obezita a takmer všetky infekcie. Preparáty MUDr. Jonáša obsahujú prírodné látky a pritom táto liečba nebráni, aby sa súčasne užívali akékoľvek iné lieky či prírodné liečivá. Vysokú liečebnú účinnosť týchto preparátov potvrdzuje prax MUDr. Jonáša, ako aj prax ďalších terapeutov, ktorí túto metódu úspešne používajú v Českej republike, na Slovensku, ako aj v okolitých krajinách (Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Nemecko, Rumunsko). Detoxikácia ľudského organizmu je hlavne o odstraňovaní príčin určitého možného ochorenia. Súčasne sa ňou dajú súbežne eliminovať aj dôsledky niektorých ochorení. Existujú aj ďalšie možnosti ako úspešne detoxikovať a zharmonizovať ľudský organizmus. Na stimuláciu imunitného systému a likvidáciu choroboplodných mikroorganizmov sa používa prístroj Zapper: viac na www.zappertechnology.sk. Na celkovú harmonizáciu organizmu je možné použiť aj unikátnu metódu novodobého liečenia – Skenar terapiu. Účinok Skenar terapie je zameraný na normalizáciu narušených funkcií organizmu, jej hlavnou úlohou je zabezpečiť rovnováhu v organizme a zregulovať obranné schopnosti tela, jeho skryté a nevyužité rezervy.

Ako prebieha diagnostika ľudského organizmu?

Na to, aby sa zistilo, aké toxíny zaťažujú organizmus, sa môžu použiť prístroje neinvazívnej diagnostiky, napríklad prístroje Diacom a Salvia. Každá bunka či orgán vyžaruje nízkofrekvenčné vlny, ktoré mozog vyhodnocuje. Prístroj nelineárnej diagnostiky Diacom sníma nízkofrekvenčné vlny vyžarované každým orgánom či bunkou v ľudskom organizme a elektroakupunktúrny prístroj Salvia využíva modifikovanú metódu nazývanú “elektroakupunktúra podľa Volla” (EAV). Obidvomi prístrojmi je možné diagnostikovať a vyhodnotiť záťaže v ľudskom organizme – mikrobiálnu záťaž (parazity, pliesne, baktérie, vírusy a ich toxíny), metabolické, organické a anorganické toxíny, a taktiež psychickú záťaž. Merania obidvoma prístrojmi poskytnú detailný obraz o stave a funkcii jednotlivých orgánov, ako aj o možných príčinách poškodenia a poruche týchto orgánov.

Čo povedať na záver?

Snáď len zopakovať, že zodpovednosť za naše zdravie je v našich rukách. Ak sa o zdravie patrične staráme, hlavne vrámci prevencie, môžeme oddialiť potenciálne choroby a zmierniť priebeh už prebiehajúcich chorôb. Môžeme tak prežiť kvalitný život bez príznakov ochorení a bolesti.

Andrea  Drevenakova
Via Natura
Centrum celostnej a detoxikačnej medicíny

© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt