Kryštáloterapia – Liečenie kameňmi

May 24, 2016
May 24, 2016

Kryštáloterapia je presne o tom,ktystaloterapia 2 o čom hovorí jej názov. Je to terapia, pri ktorej sa využíva sila kryštálov, ich energetické pôsobenie. Jej úlohou je stimulovať schopnosti ľudského organizmu, využiť energiu, ktorá prúdi v ňom i okolo neho, usmerniť ju tak, aby mala priaznivý účinok na telo i na dušu. Používa sa aj termín litoterapia. Kamene môžeme používať pasívne – to je vtedy, keď ich máme niekde v miestnosti alebo ich nosíme napríklad v podobe šperkov. Využitie je však aj aktívne – prikladáme ich na niektoré miesta na tele, na energetické body, čakry, na miesta, ktoré chceme ochrániť alebo na ne pôsobiť. Môžete ich použiť na výrobu kryštálovej vody. Ak chcete mať dobrý spánok alebo využiť silu kameňa počas spánku, položte si ho pod vankúš alebo umiestnite k posteli. Kameň môžete používať aj na masáž, pritlačte ich na miesto, na ktoré chcete pôsobiť a jemnými pohybmi ho masírujte. Takto môžete pôsobiť napríklad na akupresúrne body. Kamene a ich duchovné pôsobenie môžete využiť aj počas meditácií.

Používanie kameňov znamená nielen to, že sa môžu mechanicky poškodiť, ale aj to, že postupom času slabnú ich účinky. Kamene môžu navyše nasať do seba negatívnu energiu, ktorá by vám mohla následne spôsobovať problémy a potrebujú očistu.

Pred mechanickým poškodením ich môžete chrániť. Čím je kameň tvrdší, tým máte úlohu ľahšiu. Na Mohsovej stupnici tvrdosti od jedna do desať tróni navrchu diamant s desiatkou ako najtvrdší kameň. Aj iné drahé kamene sú vysoko. Korund (to sú aj rubíny a zafíry ako jeho odrody) má deviatku, topás osmičku, smaragdy majú na stupnici tvrdosti 7,5. Hranica rizika by pre vás mala byť na úrovni 5,5 – to je tvrdosť čepele vreckového nožíka. Do všetkého pod týmto číslom by ste nožíkom urobili vryp. Tvrdosť však nie je jediným kritériom. Dôležité je aj to, či je kameň krehký. napríklad kráľ tvrdosti – diamant je len priemerne krehký, pri silnejšom údere sa môže rozbiť. Správajte sa preto ku svojim kameňom s úctou a chráňte ich. Pomáhajú vám, zaslúžia si, aby ste ich chránili.

Očista kameňov znamená zbaviť ich negatívnej energie. Najľahší spôsob je očista tečúcou vodou, pri ktorej môžeme využiť aj domáci vodovodný kohútik. Lepšia možnosť je však použiť pramenitú či dažďovú vodu. Ak máte blízko potok, využite ten. Vložte kameň do vody na krátky čas, môže stačiť aj polminúta, ale lepšie je aspoň jedna, dve alebo až tri minúty. Na očistenie kameňov sa využíva aj sila zeme. Kameň sa vloží do soli alebo do hliny na jeden až tri dni. Očistný je aj plameň sviečky, najmä pre kamene ako je hematit. Očistu robíme podľa potreby, ale môžeme ju robiť pravidelne – môžeme k nej pristúpiť každý mesiac.

Nabíjanie kameňov je veľmi dôležité. Ak sa vám zdá, že kameň, ktorý spoľahlivo fungoval, už nemá také účinky ako predtým, musíte ho opätovne nabiť. Kamene najčastejšie nabíjame zo Slnka alebo Mesiaca. Vystavíme ich lúčom. Slnečnú energiu môžeme využiť v prípade kameňov ako achát, tyrkys, hematit, safír, jantár, tigrie či sokolie oko, kremeňov ako je krištáľ. Mesačným svetlom, najlepšie počas splnu, dobijeme kamene ako smaragd, rubín, diamant, malachit, ametyst alebo mesačný kameň. Niektoré kamene dokážu odovzdať svoju energiu iným, dokážu ich nabiť – napríklad ametyst.

časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2020 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt