Mužská a ženská energia drží všetko v rovnováhe

June 22, 2015
June 22, 2015

Svet musí byť v harmónii, aj keď sa to občas nezdá – najmä keď sa pozriete okolo seba, ako to všade vyzerá. Kyvadlo sa môže rozkývať na jednu stranu, ale vracia sa na druhú a naopak. Nakoniec sa upokojí, nájde svoju rovnovážnu polohu. Rovnaké je to aj v ľudskom živote. Tu sa stretávame s dvomi protipólmi.

Na jednej strane je mužská energia – dominantná, dravá, výbojná, útočná, priamočiara, prejavujúca sa dynamikou a silou. Na druhej strane je ženská energia – mäkká, nevýbojná, poddajná, pasívnejšia, ale aj chápavejšia a nežná. Neznamená to, že mužskú energiu majú len muži s ženskú energiu len ženy. Určite poznáte ľudí, ktorí sa priraďujú povahou skôr k ženám, aj keď sú muži a naopak, ženy, ktoré majú povahu rovnakú ako chlapi.

Čínska filozofia sa s mužskou (jang) a ženskou (jin) energiou vysporiadal veľmi elegantne – znázornila symbiózu obidvoch prvkov v jednom kruhu, kde čierno sfarbená ženská sila jin obopína i dopĺňa bielo sfarbenú mužskú silu jang. Symbolizuje tmu a svetlo, vzájomnú súhru i rozdielnosť. Symbol obsahuje v každej zo síl aj bodku opačnej farby – znamená to, že každá sila v sebe obsahuje kúsok z tej druhej.

Čínski filozofi vedeli týmito dvomi symbolmi popísať svet okolo nás. Učia nás, že jing a jan sú na sebe závislé, nemôžu existovať jedna bez druhej. Nie sú absolútne, obsahujú aj prímesy opačnej sily. Zostávajú v harmónii, ale jedna môže narásť, potom sa druhá zmenší. Môžu sa ďalej deliť, môžu sa meniť. Neustále však do seba dokonale zapadajú.

Znamenia s prevahou mužskej energie sú: Baran, Blíženci, Lev, Váhy, Strelec, Vodnár.

Znamenia s prevahou ženskej energie sú: Kozorožec, ryby, Býk, Rak, Panna, Škorpión.

Ľudia narodení v jednotlivých znameniach preberajú črty svojho znamenia, ale ich reakcie sú ovplyvnené aj inými skutočnosťami – je tu vplyv prostredia, výchovy, spoločenských konvencií, zvykov i zlozvykov. Ťažko nájdete človeka, ktorý by naplno zapadal do konkrétnej škatuľky, vždy mu z nej niečo trčí. Takže tu potom máme nežných silákov, ktorí si svoj drsný zovňajšok a hrubé správanie vynahradia nežnosťou v súkromí, akú by ste od nich nečakali. Máme tu taktiež krehké ženy, ktoré v prípade potreby vládnu železnou rukou a majú autoritu, ktorá sa k ich zovňajšku veľmi nehodí. Ak sa však pozriete na to, v akom znamení sa narodili, dá vám to jasnejší obraz, čo od druhej strany môžete čakať.

Ak máte proti sebe neľútostného protivníka, ktorý sa narodil v znamení s prevahou ženskej energie, musíte hľadať jeho slabiny, pretože na niečo bude určite citlivý. Ak sa stretnete s nežnou osôbkou, ktorá sa narodila v znamení “mužskom”, musíte očakávať, že sa raz prejaví jej oceľová sila a ťah na bránku.

Je možné zmeniť toto nastavenie a znovu rozdať karty, ktoré nám namiešali pri narodení? Samozrejme, je to možné, ale musíte rátať s tým, že sa to nedá potlačiť úplne, raz sa vaše pôvodné nastavenie jednoducho prejaví. Namiesto toho, aby ste rozmýšľali, ako niektoré svoje vlastnosti potlačiť, mali by ste premýšľať, ako tieto vlastnosti využiť vo svoj prospech. Nie je možné ísť dlho proti prúdu, ak budete ignorovať svoje vlastné ja, nakoniec sa to prejaví vo vašej nespokojnosti so sebou i svetom okolo seba.

Ak sa stretnú dva odlišné typy, môžu sa veľmi vhodne dopĺňať, majú ako keby rozdelené územie. Ak sa stretnú dva rovnaké typy, je to síce horšie, ale aj to sa dá zvládnuť. V prípade dvoch mužských princípov je zbytočné medzi sebou zápasiť, ale musíte sa dohodnúť na kompromise. Každý zoberie na seba svoj diel zodpovednosti, prípadne si svoje vodcovské schopnosti bude realizovať inde. Úspešný manažér môže byť doma pod papučou,  ale nemusí mu to prekážať, keď je pánom na svojom pracovisku.  V prípade že sa dajú dohromady dvaja ľudia s prevládajúcimi ženskými energiami, nakoniec jeden bude musieť prebrať opraty vzťahu do svojich rúk.

Uvedomte si však ešte jednu vec. Protiklady sa zvyčajne priťahujú. Preto si dávajte pozor na vzájomnú príťažlivosť ľudí s opačnými energiami. Ak si chcete udržať šťastný a stabilný vzťah, musíte preto aj niečo urobiť – a v prípade potreby niektorú zo svojich vlastností uprednostniť alebo potlačiť.

magická žena

© 2020 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt