Síra pohlcuje negatívne emócie

November 24, 2016
November 24, 2016

sira_354022151Síra nemá práve najlepšiu povesť. Spôsobili to rozprávky, v ktorých každý čert smrdel sírou a peklom. Ak má síra niečo spoločné s čertami, tak nanajvýš to, že je až čertovsky dobrá na pohlcovanie negatívnych energií. Síra zvládne vygumovať všetko negatívne a odstrániť prekážky, ktoré sa vám stavajú do cesty. S jej pomocou môžete osekať negatívne emócie, upokojiť výbušnú situáciu, odstrániť napätie a uvoľniť atmosféru. Poskytne vám motiváciu a dostatočnú tvrdohlavosť na to, aby ste dokončili, čo ste začali. Vie zvýrazniť vaše schopnosti a odhaliť také, ktoré aj pred vami predtým zostávali skryté.

Síra podporuje fantáziu, nemá rada rutinu, mení zabehané spôsoby myslenia a umocňuje kreativitu. Ak chcete zmenu, ale vaše vnútro sa búri, nechce ju, dokáže vám pomôcť tento odpor prekonať.

 Síra ako minerál má typickú žltú farbu v rôznych odtieňoch. Je to priehľadný alebo priesvitný kameň, vytvára kryštáliky alebo tabuľky. Môže byť v podobe prášku. V prírode sa často vyskytuje v oblastiach, ktoré sú vulkanicky aktívne, prípadne pri výrone horúcich minerálnych vôd. Každý výbuch sopky vyvrhne do ovzdušia množstvo síry, ale aj človek má podiel na emisiách sírových zlúčenín, napríklad z automobilovej dopravy. So sírou sa stretnete napríklad aj pri strieľaní silvestrovskej pyrotechniky, v ktorej sa používa. Síru však dostaneme do seba aj pri jedle – býva v potravinách, ktoré obsahujú veľa bielkovín, napríklad v syroch. Každá bunka ľudského tela obsahuje síru. Pozor – síra ako taká je jedovatá, treba s ňou narábať opatrne, nie je určená na vnútorné používanie. Síra, ktorá sa dostane do ľudského tela, sa tam dostáva prirodzeným spôsobom.

Síra a sulfidy, ktoré tvorí, sa často používajú v medicíne napríklad v podobe kúpeľov v prípade reumatikov, ľudí s alergiami a kožnými chorobami (psoriáza). Sírne kúpele priaznivo pôsobia na kĺby a spojivové tkanivá. Síra podporuje tvorbu kalogénu a keratínu, ktoré pomáhajú regenerovať kosti i pokožku. Dobre to poznajú aj návštevníci našich známych kúpeľov ako sú Piešťany, Smrdáky, Trenčianske Teplice či Dudince. Nemusíte však navštíviť priamo kúpele – je možné pripraviť si kúpeľ s niektorou prísadou, ktorá obsahuje aj síru. Síra sa tiež využíva pri respiračných ochoreniach alebo astme. Niekedy sa označuje ako minerál krásy, lebo podporuje zdravie vlasov a nechtov, na ktorých si najmä ženy dávajú veľmi záležať.

  časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2021 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt