Sugilit – láska a harmónia vo fialovom

March 31, 2016
March 31, 2016

sugilit n

Fialová farba sugilitu sa nedá prehliadnuť. Láska, duševný súlad, múdrosť – to sú hlavné charakteristiky pôsobenia tohoto neobyčajného kameňa. Často ho predstavujú ako jeden z kľúčových kameňov lásky, ale je považovaný aj za kameň- liečiteľ. Dokáže z rozbúrenej hladiny urobiť pokojnú, spojiť rozpojené kruhy, priniesť harmóniu a pocit vzájomnosti či porozumenia aj tam, kde to predtým poriadne vrelo. Podporuje ducha spolupráce, vie spájať ľudí, aby mohli spoločne dosiahnuť viac. Dáva dôraz na pozitívne myšlienky a odháňa negatívne pocity. Pre citlivých ľudí je prostredníkom medzi duchovným svetom, ktorý majú v sebe a skutočným svetom, ktorý je vonku. Preto ho využívajú pri terapii u ľudí, ktorí patria medzi autistov alebo trpia nejakou formou duševnej poruchy. Môže pomôcť pri problémoch s dyslexiou.

Sugilit (má aj ďalšie meno – lavulit) má farbu ružovú až fialovú, občas môže byť sfarbený do modra, ale taký je ťažké nájsť. Popísali ho prvýkrát v náleziskách v Japonsku, našli ho v Kanade, ale teraz sú jeho hlavným zdrojom bane v Južnej Afrike, kde sa ťaží aj mangán. Energia fialového svetla sugilitu vám ukazuje cestu skutočným svetom, učí vás, ako po nej kráčať a umožní vám pochopiť, prečo ste na Zemi v tej podobe, akej ste. Nastaví vám zrkadlo a možní vám zmieriť sa aj so sebou, čo niekedy nebýva jednoduché. Dokáže otvoriť viacero čakier a znásobiť vaše psychické dispozície.

V liečiteľstve oceňujú sugilit pre jeho schopnosť udržiavať rovnováhu tela i duše, podporovať duchovný obzor a vytvárať pocit pohody. Má vplyv na srdce, odbúrava stres a pomáha pacientom pri doliečení. Zmierňuje bolesti hlavy a pomáha pri rôznych zápaloch, podporuje krvný obeh a vytvára priaznivé prostredie, aby si telo dokázalo poradiť s otravou.

(časopis magická žena)

Chcete sa dozvediet viac zaujímavosti?

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2020 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt