Veštecké karty. Ako nájsť tie správne?

August 23, 2016
August 23, 2016

tarot_2088287322Niekedy hľadáte v živote odpovede na otázky, a nedostávate ich. Šípite, že niekde odpovede sú, ale nedajú sa získať v našom materiálnom svete. Vtedy sa človek obracia k svetu duchovnému, hľadá v ňom nádej, pochopenie či návod ako ďalej. Občas potrebuje len náznak, poštuchnutie, drobnú radu, ktorá mu otvorí oči a ukáže, kadiaľ sa má vybrať a čoho sa má vyvarovať. Váš život je jedinečný, vy ste jedinečný človek, takže nemôžete čakať, že riešenia, ktoré fungujú u iných, budú stopercentne fungovať aj u vás. Odpoveď na túto neistotu môžete hľadať práve veštením, len musíte vedieť, ako sa pýtať. Na to, aby ste mohli klásť otázky a dostávať na ne odpovede, existuje veľa spôsobov, viaceré sme preberali v predošlých číslach Magickej ženy. Tentoraz sa vrátime k vešteckým kartám. Aké sú vhodné? Ktoré by ste si mali vybrať, keď si chcete vyveštiť budúcnosť?

V prvom rade treba zopakovať to, čo pripomíname vždy pri veštení. Karty, minca, kyvadlo, guľa – to všetko sú len prostriedky, aby ste sa spojili s vyššími sférami. Dôležitá je osoba, ktorá veští, nie spôsob, akým to robí, ani pomôcky, s ktorými pracuje. Práve ona musí byť schopná “čítať” informácie a vnímať energie, ktoré ich prinášajú. Ďalej si treba uvedomiť, že osud je jedna vec a slobodná vôľa človeka druhá. Ste to práve vy, kto nakoniec bude mať v rukách váš vlastný život, kto z možností, ktoré dostáva, vyberie tú pravú. A pozor – môžete sa pri tom aj pomýliť. Vždy to však nakoniec bude vaše rozhodnutie, ktoré ovplyvní váš život.

Na výklad pomocou kariet sa najčastejšie používajú tarotové karty. Klasické tarotové karty majú dlhú históriu, obostretú tajomstvami a legendami. Pôvodne slúžili zrejme na zábavu. Neskôr sa tarotové karty rozšírili v okultnom prostredí. Kariet je spolu 78. Kariet veľkej arkány je 22 a malej arkány 56, tie sú rozdelené do štyroch skupín. Aj ďalšie karty sú zvyčajne určitou modifikáciou tarotových kariet. Karty veľkej arkány ste už určite videli alebo o nich počuli – sú to tie známe karty ako Blázon, Obesenec, Smrť, ale aj Láska, Slnko či Mesiac. Povieme si o nich nabudúce.

Ďalším populárnym kartami sú Anjelské karty. Sú aj karty Archanjelov. Slúžia na to, aby ste mohli pomocou nich hovoriť s anjelmi, ktorí nás strážia. Dokážu nám poradiť, len im treba položiť otázku, na ktorú chceme vedieť odpoveď. Často ponúkaným balíčkom je set 44 kariet, ktoré nám sprostredkujú radu anjelov v našej konkrétnej situácii.

Často sa používajú aj Cigánske karty. Kočujúci Cigáni a Cigánky boli preslávení veštením. Ľudia ich predpovediam verili – čo vyveštila Cigánka, to sa naozaj stane, tradovalo sa. Okrem iného používali pri veštení aj karty, ktoré si sami vytvárali. Pôvodne vychádzali z tarotových kariet veľkej arkány, ale pridali k nim ďalšie dve karty, takže ich spolu bolo 24. Neskôr sa ich počet rozšíril na 36, ale existujú aj ďalšie verzie s ešte väčším počtom kariet. Ako aj u iných kariet – nie je až také dôležité, koľko ich je, ale akým spôsobom ich vyložíte.

Na veštenie nemusíte používať špeciálne karty, stačia aj také, ktoré sa zvyčajne používajú na hru bežných kartových hier. V prvom rade sú to sedmové karty, ale môžete použiť aj žolíkové karty. Musíte si potom k jednotlivým farbám priradiť symboliku, potom ich môžete používať ako keby to boli špeciálne veštecké karty.

Sú ľudia, ktorí si pri veštení pomáhajú aj takzvanými Zenerovými kartami. Zenerove karty sú zvyčajne používané na iný účel než na veštenie, ale vždy záleží len na človeku, ktorý karty vykladá, aký význam im priradí. Zenerove karty majú len päť výrazných symbolov, v balíčku je ich zvyčajne 25. Používajú sa na jednoduchšie veštenie, kde nežiadame komplexné odpovede, ale skôr odpovede typu áno, nie a možno.

Existujú aj špeciálne typy kariet, ktoré sa venujú nejakej tématike, napríklad karty s vílami, psychické karty a podobne. Tieto špeciálne karty sa takisto dajú využiť na veštenie, význam jednotlivých kariet si však treba naštudovať priamo z nich, nemajú univerzálnejšiu platnosť ako v prípade tarotov. Niektoré sú vytvorené viac pre zábavu, než pre seriózne veštenie.

Pamätajte si však to základné – do svojej budúcnosti máte čo hovoriť aj vy, karty vám, len môžu pomôcť sa zorientovať.

časopis magická žena

Poraďte sa s našim tímom odborníkov:

© 2020 ivestenie.sk  ·  Mediatex, s.r.o.  ·  Autorské práva  ·  Kontakt